Ladakalnis

Visai šalia įspūdingo Ginučių piliakalnio stūkso legendomis apipintas Ladakalnis, kartais dar vadinamas Ledakalniu. Tai – vienas įspūdingiausių lankytinų objektų tiek Ignalinos rajone, tiek visame Aukštaitijos nacionaliniame parke, nuo kurio atsiveria nepakartojamas vaizdas.

175 m aukščio kalva, geomorfologinis gamtos paminklas, nuo kurio atsiveria išties nepakartojamas vaizdas. Nuo Ladakalnio viršūnės matosi net šeši tarp miškingų vietovių tyvuliuojantys ežerai: Ūkojas, Liñkmenas, Pãkasas, Asė̃kas, Alksnáitis ir Alksnas.

Kalno viršūnėje auga ąžuolas, įrengta erdvi apžvalgos aikštelė. Kiek atokiau įrengta prezidentų ąžuolų alėja, kurioje pasodinti ąžuolai, skirti visiems Lietuvos prezidentams.

Jau šiais laikais gimė įdomus paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo. Tai greičiausiai lėmė kai kurių mokslininkų spėjimai, kad pagonybės laikais ant šio kalno buvo aukojamos aukos deivei Ladai ir esą nuo jos, o ne nuo ledo kilo jo pavadinimas – Ladakalnis.

Su pačiu Ladakalniu ir jo apylinkėmis siejama ir daugiau įvairių padavimų bei legendų. Pavyzdžiui, viename iš jų pasakojama, kad kaimo merginos bėgo nuo Napoleono karių ir plaukdamos nuskendo vienoje Alksno ežero įlankoje, kuri nuo to laiko vadinama Mergakumpiu. Dar pasakojama, kad Linkmeno ežere gyvenęs žaltys Linkmenas, o ant kalno jam buvo pastatyta didelė šventykla.

Jei dar nebuvote ant Ladakalnio, tikrai turite čia apsilankyti ir patys pajusti ypatingą jausmą, kurį suteikia atsiveriantys vaizdai, autentiška aplinka, žmogaus beveik nepaliesta gamta ir, regis, aplink plevenančių senovės padavimų jėga. Nors vasarą čia turistų netrūksta, bet erdvės pakaks visiems.

Dėmesio! 2018 m. vasarą kalno papėdese ganomos avys, todėl dalis teritorijos gali būti aptveriama. Turistams skirtas pagrindinis takas nuo automobilių stovėjimo aikštelės ir pagrindinė apžvalgos aikštelė kalno višuje bus prieinami visada.