SKREBIO MIŠKO PAŽINTINIS TAKAS

Aukštadvario regioniniame parke lankytojams atvertas Skrebio miško pažintinis pėsčiųjų takas. Į tako atidarymą susirinko apie 90 dalyvių.

Aukštadvario regioninio parko direkcija kartu su Trakų miškų urėdija kartu įrengė 3 km ilgio Skrebio miško pažintinį pėsčiųjų taką. Takas nusidriekia per Aukštadvario girininkijos valstybinį mišką, Aukštadvario regioninio parko Skrebio botaninį ir Mošos archeologinį draustinius, Natura 2000 teritoriją „Skrebio miškas“.

Į renginį atvyko moksleiviai iš Aukštadvario, Bijūnų, Onuškio mokyklų kartu su savo mokytojais bei kiti svečiai. Visus susirinkusius pasveikino Aukštadvario regioninio parko specialistai ir padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šio tako įgyvendinimo.

Lydimi ekologo Talvydo Špiliausko dalyviai praėjo 3 km ilgio pažintiniu taku, susipažino su Skrebio miško vertybėmis: ąžuolais, skroblais, sengire, miško gyventojais, Mošos pilkapynu, upeliu ir Mošos piliakalniu. 
Kiekvienas žygeivis gavo pakabuką – ženkliuką su Skroblo ir ąžuolo lapų atributika, o teisingai atsakę į viktorinos klausimus – magnetukus.

Nuo šiol pažinti Aukštadvario regioninio parko vertybes Skrebio miško take gali visi lankytojai. Informaciniuose stenduose – išsami informacija apie čia augančius medžius, vešinčius retus augalus, gyvenančius gyvūnėlius, stūkstančius piliakalnius.

Taką geriausia pasiekti važiuojant nuo Trakų A16 keliu – neprivažiavus Aukštadvario,  prie Krakės viensėdijos (po dešine rodyklė į Ąžuolynės parką ir kaimo turizmo sodybą) – netrukus dešinėje  išvysite nediduką Marčežerio ežerą ir  nuorodą į tako pradžią, 300 m iki parkavimo aikštelės. Kairėje pusėje Navos Ežeras ir  Navos smuklė.

Aukštadvario regioninio parko direkcijos informacija