KAIŠIADORIŲ RAJONAS

Turbūt žinai, jog kiekvienas Lietuvos kampelis turi įdomių lankytinų objektų. O ar girdėjai, ką vertėtų pamatyti Kaišiadoryse? Perskaitęs šį straipsnį tikrai tai sužinosi! Tad keliauk su manimi ir kartu pažiūrėkim, kokių įdomybių gali rasti Kaišiadoryse!

Kaišiadorys

Šiame straipsnyje sužinosi, ką įdomaus galima rasti Kaišiadorių rajone. Beje, tokių naudingų straipsnių turiu ir daugiau! Skaityk:

LANKYTINOS VIETOS KAIŠIADORIŲ RAJONE

Štai septynios vietos, kurias gali pamatyti, jei lankysiesi Kaišiadorių krašte:

  1. Lietuvos liaudies buities muziejus
  2. Vincento Sladkevičiaus tėviškė
  3. Padalių keltas
  4. Kaišiadorių Kristaus atsimainymo katedra
  5. Žaslių tradicinių amatų centras
  6. Brazauskų namai – muziejus
  7. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras

LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS

Didžiausias Lietuvoje, Baltijos šalyse ir vienas didžiausių muziejų po atviru dangumi Europoje! Aprėpia jis 195 ha plotą ir turi daugiau nei 90 000 kilnojamų eksponatų. Muziejus atspindi XVIII a. pab. – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas. Muziejuje vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai, renginiai susiję su papročiais ir kalendorinėmis šventėmis.

Kur rasti: L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškių mstl., Kaišiadorių r. Tel. 8 346 47392. Puslapis internete ČIA.

lankytinos vietos kaisiadoryse muziejus

VINCENTO SLADKEVIČIAUS TĖVIŠKĖ

Lietuva per visą savo istoriją turėjo tik tris kardinolus, o vienas jų gimė Žaslių parapijoje, kukliame Guronių kaime. Šalia dviejų legendomis apipintų kalvų stovėjo būsimo kardinolo namai. Nors alkakalniai dar išlikę, bet sodybos, per kurios slenkstį kiekvieną rytą perlipdavo Vincentas, mes jau nebe pamatysime. Jos vietoje pastatytos 5 koplytėlės su freskomis, vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia.

Kur rasti: Guronių k., Kaišiadorių r. Tel. 8 600 56206. Puslapis internete ČIA.

lankytinos vietos kaisiadoryse guronys

PADALIŲ KELTAS

Prie Čiobiškio miestelio šiltuoju metų laiku (gegužės–lapkričio mėn.) veikiantis keltas jau atšventė savo 80 metų jubiliejų, nors yra žinoma, kad jis žmones per Nerį kelia jau nuo XIX a. Trečia Dzeventauskų giminės karta rūpinasi keltu ir palengvina žmonių kasdienybę. Atrodytų, keltas nėra kažkuo išsiskiriantis, tačiau kitą krantą jis pasiekia ne variklių ar irklų dėka, o tekančios upės srovės pagalba. Tai vienintelis lyninis keltas, išlikęs Lietuvoje. Šis keltas reguliariai kelia keleivius ir transporto priemones tarp Padalių (Kaišiadorių r.) ir Čiobiškio (Širvintų r.).

Tel. 8 610 42112. Puslapis internete ČIA.

lankytinos vietos kaisiadoryse keltas

KAIŠIADORIŲ KRISTAUS ATSIMAINYMO KATEDRA

Paradoksalu, bet XX a. pradžioje Kaišiadoryse dar nebuvo bažnyčios, ji neatsirado ir vėliau. 1913 m. pradėjus statybos darbus, juos teko nutraukti – prasidėjo pirmasis pasaulinis karas. Vokiečių kariams pagrobus visas statybines medžiagas, statybos užsitęsė, o įkūrus naują vyskupiją, maldos namai buvo pabaigti pastačius ne bažnyčią, o katedrą. Statybos baigtos 1932 metais. 2015 m. katedroje duris atvėrė Dievo gailestingumo koplyčia, čia yra saugomos Šv. Jono Pauliaus II ir Šv. Faustynos relikvijos. Katedros kriptoje palaidotas arkivyskupas Teofilius Matulionis ir vyskupas Juozapas Kukta.

Kur rasti: Brazio g. 6, Kaišiadorys. Tel. 8 346 52 404, 8 655 25502. Puslapis internete ČIA.

lankytinos vietos kaisiadoryse katedra

ŽASLIŲ TRADICINIŲ AMATŲ CENTRAS

2016 m. duris atvėręs Žaslių tradicinių amatų centras pageidaujantiems teikia edukacines programas – tokias kaip žaslietiško kugelio kepimas, šakočio ir duonos kepimas, šiaudinių sodų, lėlių gamyba, senasis karpymas. Simboliška, tačiau modernus, prie kultūros centro įsikūręs pastatas veikia buvusios sinagogos vietoje. Senovėje amatais ir įvairiais verslais garsėjusiuose Žasliuose amatų centro pagalba gali susipažinti su buvusia miestelio kasdienybe.

Kur rasti: Vytauto g. 38, Žaslių mstl., Kaišiadorių r. Tel. 8 346 20274, 8 640 35788. Puslapis internete ČIA.

lankytinos vietos kaisiadoryse amatu centras

BRAZAUSKŲ NAMAI – MUZIEJUS

Tai pirmasis buvusio Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko projektuotas ir statytas namas. Prezidentas kartu su broliu Gerardu čia augo, mokėsi, padėjo savo tėvams Sofijai Peresilevičiūtei Brazauskienei ir Kazimierui Brazauskui. Pastarieji čia gyveno iki pat mirties. Išlikę baldai, nuotraukos, rankraščiai primena mums apie kažkada čia šurmuliavusį buitišką Brazauskų šeimos gyvenimą. Dabar čia vyksta įvairūs renginiai, tradicinė muziejų naktis, vedamos ekskursijos.

Kur rasti: J. Biliūno g. 26, Kaišiadorys. Tel. 8 346 51 747. Puslapis internete ČIA.

lankytinos vietos kaisiadoryse brazausku namai

KAIŠIADORIŲ TURIZMO IR VERSLO INFORMACIJOS CENTRAS

Šioje vietoje galima gauti visą norimą informaciją apie Kaišiadorių lankytinas vietas, nakvynę,maitinimą. Centro darbuotojai gali padėti susiorganizuoti kelionę individualiai, sudarant maršrutus,arba keliaujant po rajono lankytinas vietas kartu su centro gidu.

Kur rasti: Gedimino g. 48, Kaišiadorys. Tel. 8 346 60466,8 672 48327. Puslapis internete ČIA.

lankytinos vietos kaisiadoryse KTVIC